Muratpaşa Logar Tıkanıklığı Açma

Muratpaşa Logar Tıkanıklıklığı Açma

Logar tıkanıklık,ları veya kanalizasyon tıkanıklıkları günlük hayatta karşımıza çıktığında birçok problemi de beraberinde getirir. Fakat ikisini birbirine karıştırmamak gerekmektedir. Kanalizasyon ve logar birbirinden farklı şeylerdir. Kanalizasyonlar daha büyük alanların su atıklarının biriktiği yer altı sistemleridir. Logarlar size daha küçük alanlarda, örneğin sitelerde veya binalarda kullanılan suların atıklarının biriktiği yer altı sistemleridir. Logarlar, karmaşık kanalizasyon sistemlerine ulaşabilmek için inşa edilmiş küçük çaplı sistemlerdir. Bu sebeple, kanalizasyon tıkanıklığı meydana geldiğinde devreye yerel belediyeler girer ve sorunu çözmek onların işidir. Fakat logar tıkanıklıkları meydana gelen çevredeki site yönetiminin, site ya da bina sakinlerinin sorumluluğu altındadır.Logar temizleme firmaları oluşan acil durumlarda cihazları ve ekipleri ile temizlik hizmeti vermektedir. Muratpaşa logar tıkanıklığı için firmamıza ulaşarak, sizlerin sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atmadan probleminizin çözülmesini sağlayabiliriz.

Logar Tıkanıklığı Nedir?

Logar tıkanıklığı yakın çevrede meydana gelen rahatsız edici ve kötü kokular sayesinde anlaşılır. Yeraltı su sisteminde biriken ve kanalizasyon kuyularına taşınamayan atık su logar borularında tıkanır ve kısa süre içerisinde kendisini belli eder. İki çeşit logar tıkanıklığından bahsedebiliriz. Birincisi hatalı ve bilinçsiz kullanımdan kaynaklı logar tıkanıklıklarıdır. İkincisi ise kronik olarak adlandırılır ve logar borularının döşenmesinden kaynaklı hatalar sonucu meydana gelen tıkanıklıklara denir. Logar tıkanıklıkları bireysel olarak çözüme ulaşamayacak bir problemdir, dolayısıyla alanında uzman profesyonel logar temizleme firmalarından yardım alınması gerekmektedir.

Logar Tıkanıklığı Neden Meydana Gelir?

Hatalı ve bilinçsiz kullanımdan kaynaklık tıkanıklıkların sebepleri bölgedeki bina, site ya da işyeri sakinlerinin özellikle tuvalet aracılığıyla logar kuyusuna attıkları yabancı cisimlerden meydana gelir. Bu yabancı cisimler farklı maddeler olabilir. Fakat en önemlisi tuvalette kullanılan tuvalet kağıtlarıdır. Ne yazık ki, tuvalet kağıtları su ile temas ettiğinde erimez ve diğer tüm yabancı maddeler gibi su ile birleştiğinde borularda birikir ve logar kuyusuna kadar taşınamaz. Bu sebeple logar borusunda biriken yabancı maddeler boruların tıkanmasına sebep olur. Hatalı kullanımdan kaynaklı tıkanıklıklar her an ortaya çıkabilir ve çözülmesi gerekmektedir.

Diğer tıkanıklık sebebi ise kronik logar tıkanıklıklarıdır. Bu logar borularının döşenme esnasında yapılar hatalardan kaynaklanmaktadır. Logar boruları genellikle betondan yapılan yaklaşık birer metrelik borulardır ve künk borular olarak adlandırılır. Künk borular birbirlerine eklenerek kullanılır. Ek yapılan kısımlar büyük bir hassasiyet ve ustalık gerektirir. Aksi takdirde, zamanla bu ek yerlerinde meydana gelen su sızıntıları da tıkanmalara sebep olabilir. Su sızıntılarının borular üzerindeki toprakta çökmeye neden olması logar borusu içine toprak sızmasına ve boruların tıkanmasına sebep olur. Aynı şekilde kullanılan boruların çökmesi de tıkanıklıklara sebep olabilir. Bu gibi tıkanıklıklar zaman içerisinde kendini göstermektedir.

Bir diğer sebep ise düzenli logar temizliğidir. Düzenli olarak temizlenen ve bakımı yapılan logarlar uzun vadede sorun yaratmaz ve sağlığınızı tehlikeye atmaz. Siteniz, binanız veya işyerinizin kullandığı logarların düzenli olarak temizlendiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Logar Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Logar temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey, temizliğin alanında uzman ekipler tarafından yapıldığından emin olmaktır. Logar temizliğini bireysel olarak yapmaya çalışmak sağlığınız ve güvenliğiniz için oldukça tehlikelidir. Logar temizleme firmaları kullandıkları son teknoloji cihazlar ve aparatlar sayesinde sizler için temizliği daha güvenli ve sorunsuz şekilde halledecektir. Özellikle bireysel olarak yapılan temizleme çalışması sonrasında daha büyük ve çözülemez sorunlara yol açabilir. Bilinçsiz bir şekilde logar borularına ve sistemine müdahale etmek sizlerin ve çevrenizin sağlığına olumsuz etki edebilir. Logar borularında atık su ve yabancı cisimlerin dışında gazlar da birikir ve bu gazlar insan sağlığı için tehlikelidir. Bu sebeple herhangi bir logar tıkanıklık problemiyle karşılaştığınızda firmamıza en kısa sürede ulaşarak bizlerden yardım istemeli ve probleminizi daha büyük sorunlara yol açmadan çözmelisiniz.

Logar Temizliği Nasıl Yapılır?

Logar temizliği alanında uzmanlaşmış firmalar tarafından verilen bir iştir. Logar tıkanıklığı problemi yaşadığınızda size yardımcı olması için uzman logar temizleme firmalarına başvurmanız gerekmektedir. Logar temizlemek için ilk yapılan işlem kanal görüntüleme cihazı ile logar girişinden boru boyunca görüntüleme yaparak tıkanıklığın nerede olduğunu ve sebebinin ne olduğu tespit edilir. Yabancı cisim kaynaklı bir tıkanıklık söz konusu ise cihaza takılan aparatlar sayesinde yabancı cisimler parçalara ayrılır. Yabancı cisimlerin parçalanamadığı durumlarda aynı şekilde aparatlar sayesinde cisim aparata dolanarak logar borusundan çıkarılır. Sonrasında boruya tazyikli su verilir ve tıkanıklık oluşması önlenir. Tazyikli su işleminin ardından firmaların kullandığı özel solüsyonlar yardımı ile boruların yağlanma sorunları giderilir. Son olarak kanal görüntüleme cihazı logara tekrar yerleştirilir ve içeride herhangi bir tıkanıklık kalıp kalmadığı kontrol edilerek işlem sonlandırılır.

Bazı durumlarda robot cihaz ve aparatlar yetersiz kalmaktadır. Yabancı cisim kaynaklı bir tıkanıklık değilse ya da aparat tıkanıklığı giderebilmek için yetersiz kalıyorsa, tıkanıklığa künk boruların çökmesi sebep olduysa devreye vidanjör girmesi gerekmektedir. Boruların çökmesiyle meydana gelen tıkanıklık boruların değiştirilmesi ve yerine yeni boru yerleştirilerek üzerlerinin yeniden toprakla kaplanmasıyla çözülmektedir.

Logartıkanıklıkları ile karşılaşmamak için özellikle tuvaletlerin bilinçli kullanılması, yabancı cisimlerin tuvaletlere atılmaması gerekmektedir. Aynı şekilde düzenli olarak yapılan logar temizliği sayesinde sonrasında oluşabilecek daha büyük tıkanıklık ve problemler önlenmiş olacaktır. Muratpaşa logar tıkanıklığı için bizlere ulaşabilir, kendinizi ve çevrenizi tehlikeye atmadan tıkanıklık sorunundan kurtulabilirsiniz.