Aksu Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Nedir?

Çoğu zaman günlük hayatta karşılaştığımız dertlerden biri olan ‘Lavabo tıkanıklığı’ nedir? Neden  olur, nasıl olur ve nasıl çözülür bu yazımda bu konuyu ele alacağım.  Tıkalı lavabo veya gider borusundan gelen kanalizasyon kokusu hiç beklemediğiniz bir anda çabucak sıkıntıya dönüşebilir. Kokuları gidermek ve tıkanmaya neden olabilecek organik kalıntıları biriktirmemek için lavabo gider borularını düzenli olarak temizleyin. Suyun eskisine nazaran doğru şekilde lavabodan gitmediğini tespit ederseniz, lavabonuzu kısa sürede düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak için aşağıda yazılı lavabo açma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, daha lavabonuz tıkanmadan lavabo giderinden koku gelmeye başladığında bu tarz problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Nedenleri

Lavabolar her gün sık sık kullandığımız yerlerdir. Gerek iş yerlerinde olsun gerekte evlerimizde olsun bolca kullanırız. Lavabolarımızın arada tıkandığı zamanlar olur, peki bunun nedenleri nedir? Aslında tek bir neden söylersek bu yanlış olur. Tıkanıklığın birçok sebebi olabilir.  Kullanım hatası yapmış olabilirsiniz, lavabonuzu yapan ustanın hatası olabilir. İlk  nedenlerden biri lavabolarda tıraş olmaktır. Traş köpüğü lavaboyu doldurur buda tıkanıklık yapar, bu yüzden düzenli olarak her tıraş sonrası temizliği  yapılmalıdır. Lavabolara giden sabun ve şampuanda tıkanıklıpa sebep olur. Ufak şampuan ve sabun artıkları lavabo giderine yapışarak tıkanıklığa sebep olurlar. Lavaboya atılan yiyecekler, mendiller gibi katı maddeler ileriki zamanlarda birikmesi ile birlikte tıkanıklığa sebep olurlar. Bulaşıklardaki yağ, borularda birikerek kireç ve tıkanıklığın oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden aslında günlük hayatta yaptığımız çoğu şey, lavabo borularına zarar vermektedir.  Usta yani lavobunuzu yapan kişininde hatası olabilir.  Lavabo borusunun eğiminin yetersiz olduğu zamanlarda boruda eğim sprunu olur ve buda tıkanıklığa yol açar. Şimdide isterseniz tuvalet lavabo tıkanıklığı nasıl açılır onu öğrenelim.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açmanın yolları vardır. Yukarıdaki  sebeplerden dolayı lavabonuzdaki herhangi bir tıkanıklık olursa ve lavabo tıkanınca ne yapacağınızı bilmiyorsanız. Bu sizin için işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Peki lavabo tıkanıklık açma nasıl yapılır? Size bugün lavabo tıkanmasına çözümler göstereceğim.  Aslında bu sorunun birden çok cevabı vardır. Evde bulunan küçük alet ve araçlar ile basit lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları yapılabilir. Bu sizin için biraz yorucu olsada maliyetten kaçınabilirsiniz. Birinci yöntem pompa ile açmaktır.  Aksu  lavabo tıkanıklığı açma işlemi pompa ile rahatlıkla yapılabilir. Öncelikle lavaboya uygun pompa bulunması gerekir. Tuvalet pompaları genelde büyük olur.  Pompayı hiç hava almayacak şekilde oturtup  rahatlıkla tıkanıklık açma işlemini yapabilirsiniz. Tuz- sirke ile açma işlemini sıkça kullanılan bir yöntemdir.  Kullanabileceğiniz en doğal yöntemdir. 1 bardak tuz ve 1 bardak karbonatı tıkanıklığa dökerek, bekleyin. Ardından tıkanıklığın açıldığını görüceksiniz. Biz bu kadar yöntem anlatıyoruz fakat tavsiyemiz uzman çağırmanız. Siz yanlış bir hatanız ile yüksek maliyetlere sonuç açacak hareketler yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse;  tıkanıklık yapan maddeyi çıkarması daha zor olan yerlere sürükleyebilir, borunun çatlamasını hatta kırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sizin için işin içinden çıkılması daha zor bir hal alacaktır. O yüzden lavabo tıkanılığı nasıl açılır, bir uzmandan öğrenmenizde fayda var.   Şimdide eğer bir uzmana danışmak isterseniz ve işinizi ona yaptırmak isterseniz ne kadar ödemelisiniz onu öğrenelim.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Aksu tıkanık lavabolar için çeşitli hizmetler vermektedir. Uzman ve tecrübeli tesisatçılar ile az masrafla bu işi çözebilirsiniz. Tıkanıklığın yerine ve şekline göre fiyatlar değişmektedir. Örnek vermek gerekirse bir apartmanın zemin katında yaşanan tıkanıklık büyük maliyetlere sebep olabilir çünkü orada biriken maddelerin geneli tüm apartmanınkiler olduğundan dolayı, yüksek iş gücü isteyecektir. Aksu lavabo tıkanıklığı açma evde fiyatları ortalama 150-300 lira arasında değişmektedir. Profesyonel hizmet ile aslında kendiniz yapıp riske girmek yerine daha kesin bir hizmet almış olursunuz. Lavabo gider açma işleminizi risksiz ve en güvenilir şekilde halletmiş olursunuz.  Tıkanık lavabolar hem kötü kokuya hemde zaman zaman taşmaya, gideri tam almamaya başlarlar. Bu yüzden en kısa zamanda tamiri yapılmalıdır. Aksi takdirde hem daha fazla zarar görmüş olursunuz hemde daha fazla maliyet ödemiş olursunuz. Tuvalet lavabo tıkanıklığı açmak zahmetli ve bir o kadarda zaman isteyen bir iştir. İlk önce tıkanıklığın sebebi analiz edilir profesyonel  kişiler tarafından. Sonrada kullanılan özel makineler sayesinde tıkanıklık açılır.