Antalya Logar Tıkanıklığı Açma

Antalya Logar Tıkanıklığı Açma

Logar tıkanıklık ,ları birçok çevre sorununu da beraberinde getirir. Rahatsız edici, istenmeyen kötü kokularla birlikte insan sağlığını tehlikeye atan birçok mikrop ve bakteriyi de içerisinde bulundurur. Günümüzde logar ve kanalizasyon birbiriyle karıştırılsa da birbirlerinden farklıdır. Kanalizasyon sistemleri şehirlerde bulunan daha karmaşık sistemlerdir ve bu karmaşık sistemlere ulaşmak için küçük alanlarda kullanılan yeraltı atık su birikim sistemlerine logar denir. Birden fazla logarın birleştiği ve atık sularını biriktirdiği sistemler kanalizasyon sistemleridir. Bir başka deyişle, logarlar bölge ve çevre sakinlerini ilgilendirirken, kanalizasyon sistemleri yerel belediyeler tarafından kontrol edilir.

Bu sebeple, meydana gelen herhangi bir logar tıkanıklığı açma işleminin çözülmesi bina sakinleri veya site sakinleri tarafından karşılanır. Fakat sizlerin sağlığı ve güvenliği için logar tıkanıklığı yaşadığınızda firmamıza ulaşmanız ve profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Antalya logar açma firması olarak siz değerli müşterilerimizin memnuniyetine ve sağlığına önem vermekteyiz. 

Logar Tıkanıklığı Nedir?

Logar tıkanıklığı meydana geldiğinde kendini kolayca belli etmektedir. Çevreye ve binaların içlerine yayılan rahatsız edici koku logar tıkanıklığının habercisidir. Logar borularında birikmiş olan atık su kanalizasyon kuyularına ulaşamadığında ortada bir tıkanıklık var demektir. Logar tıkanıklığı yalnızca çevreye kötü koku yaymakla kalmaz, kanalizasyona ulaşamayan atık su logar borularından geri teperek evleriniz içlerine taşabilir. Bu gibi durumlardan özellikle bodrum kat ve giriş kat sakinleri etkilenmektedir. Logar tıkanıklıklarının meydana gelmesinde iki ana sebep vardır. Birinci ve en sık görüleni logar borularında birikmiş olan atık suya karışan yabancı cisimlerdir. Bunlar hatalı kullanımdan kaynaklı tıkanıklıklardır. İkinci sebep ise kronik olarak adlandırılmaktadır ve logar borularını döşenme esnasında yapılan hatalardan ve sonrasında oluşan hasarlardan dolayı meydana gelmektedir. Sonrasında daha büyük problemlerle karşılaşmamak adına logar tıkanıklığı problemi yaşadığınızda işinde uzman profesyonel logar temizleme firmamıza ulaşmanız gerekmektedir. logar temizliği kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir.

Logar Tıkanıklığı Neden Meydana Gelir?

İki ana sebepten meydana gelen logar tıkanıklıkları günlük hayatımızı olumsuz etkilemektedir. Hatalı kullanımdan dolayı meydana gelen tıkanıklıklar aynı binada yaşadığımız, aynı işyerini kullandığımız çevre sakinlerinin attığı yabancı cisimlerin logar kuyularına gitmesi ve kanalizasyon sistemine ulaşamadan tıkanıklığa sebep olmasıdır. Bu yabancı cisimler su ile birleşerek logar borularında birikmeye ve boruların tıkanmasına neden olmaktadır. Tıkanıklıklara sebep olan en bilindik yabancı cisim tuvalet kağıtlarıdır. Tuvalet kağıtları suda erimez ve kaybolmazlar. Dolayısıyla su ile birleştiklerinde logar borularının tıkanmasına sebep olurlar.

İkinci ana sebep kronik tıkanıklık olarak adlandırılır. Kronik tıkanıklıklar logar borularının döşenmesi sırasında yapılan hatalardan ve sonrasında oluşan hasarlardan meydana gelmektedir. Logar boruları betondan yapılmaktadır ve künk borular olarak bilinir. Künk borular yaklaşık bir metre boyutundadır ve birbirlerine eklenerek logar boru sistemini oluştururlar. Birbirlerine eklendiği noktaların hassas olması ve hatalı ekleme yapılması sonucu boru üzerindeki toprak boruları içerisine sızabilir ve tıkanmaya neden olabilir. Boruların sızıntı yapması ve üzerlerindeki toprağın atık su ile birleşmesiyle oluşan kronik tıkanıklıklar zaman içerisinde kendisini göstermektedir.

Düzenli logar temizliği yapılmaması da tıkanıklıkların meydana gelmesine neden olmaktadır. Düzenli olarak temizlenen logar boruları ve kuyuları uzun vadeli olarak tıkanıkların önlenmesini sağlamaktadır. Bu sebeple yaşadığınız çevrede bulunan ve kullandığınız logar boru ve kuyularının düzenli olarak alanında uzman firmalar tarafından temizlendiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Logar Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Logar temizleme işi göründüğü kadar kolay ve herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Bu sebeple öncelikli olarak logar açma işlemi için gerekli olan ekipmanlara ve ekibe ihtiyaç vardır. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, temizliğin işini bilen işinde uzman ekipler ve firmalar tarafından yapıldığından emin olmaktır. Logar içerisinde bulunan atık su ve birikmiş gazlar insan sağlığını tehlikeye atacak boyuttadır ve bilinçsiz bir şekilde temizliğe girişilmemelidir.

Logar Temizliği Nasıl Yapılır?

Tıkanmış logar temizliği işi bilen ve alanında uzman firmalar tarafından yürütülmektedir. Eskiye göre daha teknolojik daha modern cihazlar kullanan firmalar temizlik işlemini güvenli ve sağlıklı bir şekilde yürütmektedirler. İlk olarak yapılan işlem ekipler tarafından kanal görüntüleme cihazının logar girişine yerleştirmesidir ve logar boruları boyunca tıkanıklığın hangi bölgede olduğunu, tıkanıklığa neyin sebep olduğunu tespit etmeye çalışmaktır. Tıkanıklığın yeri ve sebebi tespit edildiğinde robot cihaz ve ucuna takılan aparat sayesinde borudaki yabancı cisimler parçalanmaya başlanır.

Parçalanmayan cisimler ise yine aynı şekilde aparat kullanılarak logar borusu dışına çekilmektedir. Sonrasında logar borularına tazyikli su gönderilir ve tıkanıklık önlenir. Son olarak ekipler tarafından kanal görüntülüme cihazı logara tekrar yerleştirilir, tıkanıklığın olduğu bölge kontrol edilir ve tıkanıklığın yok edildiğinden emin olunduğunda işlem sona erdirilir.

Robot cihaz ve aparatın yetersiz kaldığı durumlarda devreye vidanjör girer. Bu gibi tıkanıklıklar genellikle yabancı cisim kaynaklı olmayan, borularda meydana gelen hasardan kaynaklanan tıkanıklıklardır. Bunun giderilmesi için logar borularının değiştirilmesi gerekmektedir. Çöken veya hasar gören logar boruları değiştirilerek yerine yenileri takılır ve üzerleri toprak ile örtülerek logar tıkanıklık sorunu giderilmiş olur.

Logar tıkanıklıkları beraberinde birçok sorunu getirir. Sizlerin sağlığı ve güvenliği için yaşadığınız herhangi bir logar tıkanıklığında firmamıza ulaşabilirsiniz. Bizler için sizlerin sağlığı, güvenliği ve memnuniyeti çok önemlidir.