Kepez Logar Tıkanıklığı Açma

Kepez Logar Tıkanıklığı Açma

Logar tıkanıklıkları ve kanalizasyon tıkanıklıkları günlük hayatımızı olumsuz etkilemektedir. Bu alt yapı sorunlarının çözümünde alanında uzman profesyonel firmalar kullandıkları son teknoloji cihazlar ile hizmet vermektedir. Kepez logar tıkanıklığı problemleriniz için firmamıza ulaşabilirsiniz, sağlığınızı ve güvenliğinizi tehlikeye atmadan sorununuzu kısa sürede çözebiliriz.

Logar Tıkanıklığı Nedir?

Logar sistemleri evlerimizin veya iş yerlerimizin atık sularının biriktiği yeraltı atık su sistemleridir. Kanalizasyon sistemlerinin aksine daha küçük bölgelerde bulunan logar sistemleri kanalizasyon kuyularına ulaşmada aracı görevi üstlenmektedir. Bu sebeple kanalizasyon sistemleri belediyelerin sorumlulukları altındayken, logar sistemleri ve logar sistemlerinde meydana gelen sorunlar çevre sakinlerinin sorumlulukları altındadır.

Logar tıkanıklıkları, logar borularında biriken su ve yabancı cisimlerin logar akışını durdurması sonucu oluşur ve tıkanıklıktan dolayı atık su kanalizasyon kuyularına ulaşamamaktadır. Logar tıkanıklıkları kısa vadede veya uzun vadede kendisini belli edebilmektedir. Genellikle çevreye verdiği rahatsız edici ve kötü koku sayesinde anlaşılan tıkanıklıkları gidermek eskiye göre daha kolaydır. Fakat bireysel olarak halledebileceğiniz bir işlem olmadığı için uzman ekiplere, logar temizleme firmalarına başvurmanız gerekmektedir.

Logar tıkanıklıkları iki ana sebepten meydana gelmektedir. Tıkanıklık yaşamamak için düzenli logar temizliği yapmanız önerilmektedir. Düzenli temizlenmeyen ve bakımı yapılmayan logar sistemleri çeşitli zamanlarda problem yaratarak sağlığınızı ve günlük yaşamınızı olumsuz etkilemektedir.

Logar Tıkanıklığı Neden Meydana Gelir?

İki ana sebebi olan logar tıkanıklıklarının başlıca sebebi hatalı ve bilinçsiz kullanımdan meydana gelen logar tıkanıklıklarıdır. Bir diğer sebebi ise kronik tıkanıklık olarak adlandırılır ve logar sisteminin kurulumu sırasında yapılan hatalardan veya sonrasında sistemde oluşan hasarlardan meydana gelen tıkanıklıklardır. Sebebi ne olursa olsun logar temizliği kendi başınıza yapılacak bir işlem değildir, dolayısıyla bir problemle karşılaştığınızda durumu işinde uzman ekiplere bildirmeniz gerekmektedir.

Hatalı ve bilinçsiz kullanım sebebiyle oluşan tıkanıklıklar herhangi bir anda ortaya çıkabilecek tıkanıklıklardır. Kolaylıkla anlaşılabilen bu tıkanıkların sonucu tahmin edildiğinden daha zararlı olabilmektedir. Genellikle tuvalete atılan yabancı cisimlerden meydana gelen tıkanıklıklar sonrasında özellikle bodrum katı ve zemin katında oturanlar için büyük problemler yaratabilmektedir. Tıkanıklığa sebep olan yabancı cisimler herhangi maddeler olabileceği gibi genellikle tuvaletlereatılan tuvalet kağıtlarıdır. Tuvalet kağıtları suda erimez ve yok olmazlar, su ile birleştiklerinde logar borularında tıkanıklığa kolaylıkla sebep olabilirler.

Diğer tıkanıklık sebebi olan kronik tıkanıklıklar kullanım hatası olmaktan ziyade logar sistemi kurulumu sırasında yapılan işlemden veya sonrasında logar borularında oluşan hasarlardan kaynaklanmaktadır. Logar boruları betondan yapılan bir metre uzunluğunda künk denilen borulardır. Bu künk borular birbirlerine eklenerek genel logar sistemini oluşturmaktadır. Künk boruların eklenmesi esnasında yapılan küçük bir hata sonrasında boruların içlerine su ve toprak sızmasına yol açarak tıkanıklıklara sebep olabilir. Bir diğer kronik tıkanıklık yine logar borularından meydana gelir. Logar boruları üzerlerinde bulunan toprağı taşıyamaz ve zamanla çökme yapabilirler. Borularda meydana gelen çökme de logar tıkanıklıklarının görülen sebepleri arasındadır.

 

Logar Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Daha önce de belirtildiği gibi logar tıkanıklıkları bireysel olarak çözülebilecek bir problem değildir. Logar temizliği için işi bilen ve ustalıkla çalışan bir firmaya başvurmanız sizlerin ve çevrenizin sağlığı için çok önemlidir. Logarlar içlerinde yalnızca atık su bulundurmazlar, içlerinde bulunan atık gazlar da insan sağlığı için oldukça tehlikelidir. Bu sebeple logar temizleme işleminiz için bizlere ulaşabilir ve sorununuzdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Logar temizleme firmaları kullandıkları son teknoloji cihazlar ile tıkanıklığın yerini ve sebebini kolaylıkla tespit edebilmekte ve sonrasında temizleme işlemine başlamaktadır. Özellikle tıkanıklığın yerinin ve sebebinin sizler tarafından tespit edilmesinin kolay olmayacağını unutmamak gerekir.

Logar Temizliği Nasıl Yapılır?

Logar temizliği alanında uzman firmalar tarafından ustalıkla yapılmaktadır. Eskiye göre daha kolay ve güvenilir olan temizleme işlemleriniz için firmamıza başvurunuz.

Logar temizleme işleminde ilk olarak logar girişinden logar borularına gönderilen kanal görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın yeri ve sebebi tespit edilmektedir. Tıkanıklığın yeri ve sebebi tespit edildikten sonra işleme başlanmaktadır. Yabancı cisim kaynaklı tıkanıklıklar için robot cihaza eklenen bir aparat ile logar boruları içerisindeki yabancı cisimler parçalanmaktadır. Parçalanamayan yabancı cisimler yine aynı cihaz ve aparat yardımı ile logar borusundan dışarı çıkartılmaktadır. Yabancı cisimler logar sisteminden çıkarıldıktan sonra logar borularının içerisine tazyikli su gönderilir ve tıkanma giderilir. Son olarak kanal görüntüleme cihazı tekrar logara gönderilir ve tıkanıklığın temizlenip temizlenmediği kontrol edilir.

Yaşanılan tıkanıklık yabancı cisim kaynaklı değil ise, daha önce de söylediğimiz gibi kronik tıkanıklık meydana gelmiş olabilir. Bu tıkanıklığın temizlenmesi için ekiplerin kullandığın robot cihaz ve aparat yetersiz kalacağı için vidanjör yardımı gerekecektir. Eklem yerlerinde hasar olan veya çökmüş olan borular değiştirilerek tıkanıklık giderilir ve kaldırılan boruların yerine yeni borular yerleştirilerek üzerleri yeniden toprak ile kapatılır.

Logar tıkanıklıkları kısa süreler içerisinde de kendini gösterebilirken, uzun vadeli problemlere de neden olmaktadırlar. Bu sebeple yaşadığınız çevrede bulunan logarların düzenli olarak bakımının yapıldığından ya da temizlendiğinden emin olmanız gerekmektedir. Kepez logar tıkanıklıkları ve logar temizleme işlemleri için firmamıza ulaşabilir ve problemlerinizin kısa sürede giderilmesini sağlayabilirsiniz.